Bieżące realizacje

Maison de la Misericorde Divine
de la Férté Imbault, Francja

Projekt i realizacja wnętrza kaplicy w Domu Stowarzyszenia Miłosierdzia Bożego (Sologne, 200 km od Paryża) oraz aranżacja wjazdu do ponadczterohektarowego parku i lasu otaczającego dom wypoczynkowy. Listopad 2022.

Nowy Sącz, budynek Zakładu Karnego

24 października 2022 odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy memorialnej, upamiętniającej ofiary dwóch totalitaryzmów: niemieckiej okupacji z lat 1939-1945 i represji komunistycznych w latach 1945-55. Miejsce, w którym została zamontowana tablica, nie jest przypadkowe – w czasie wojny był tutaj posterunek gestapo. To właśnie w tym miejscu wiele osób spędziło ostatnie dni swojego życia.

Pamięci Jędrzeja Dziadonia

Pierwszego leśnego dóbr zakopiańskich w rewirze Morskie Oko oraz innych górali, którzy walczyli o polskość tego zakątka Tatr w 120. rocznicę rozstrzygnięcia sporu granicznego” - mówi napis na tablicy, którą odsłonięto w niedzielę 11 września 2022 na ścianie schroniska PTTK nad tym tatrzańskim stawem. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele powiatu tatrzańskiego i gminy Bukowina Tatrzańska, przedstawiciele PTTK, parku narodowego, przewodników, ratowników górskich oraz rodziny górali, którzy 120 lat temu walczyli o Morskie Oko.

Karpacz

Przy głównym deptaku górskiego kurortu, przy kościele pomocniczym Najświętszego Serca Pana Jezusa został odsłonięty i poświęcony pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki. 50 lat temu, 2 czerwca 1972 roku, tuż po święceniach, kapłan odprawił w tym kościele Mszę św. prymicyjną. 14 czerwca 2022 roku pomnik z brązu poświęcił Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski.

Warszawa

29 kwietnia 2022: pierwszą rocznicę śmierci maestro Kazimierza Korda Filharmonia Narodowa w Warszawie uczciła odsłonięciem popiersia tego wielkiego polskiego dyrygenta, Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Filharmonii w latach 1977 – 2001. Popiersie stanęło w reprezentacyjnej Sali Baletowej Filharmonii. Uroczystym koncertem pamięci maestro Korda w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Narodowej dyrygował Andrzej Borejyko, obecny Dyrektor Artystyczny.

Bochnia

Postawiony 15 marca 2022 pomnik św. Kingi i księcia Bolesława Wstydliwego upamiętnia fakty historyczne oraz legendę o odkryciu soli w Bochni. Rok 1248 przyjmuje się za początek eksploracji bocheńskich pokładów soli kamiennej.

Nowy Wiśnicz

W roku 1621 po zwycięskiej bitwie pod Chocimiem Stanisław Lubomirski ufundował budowę świątyni i klasztoru karmelitów bosych w Wiśniczu. 11 października 2021 odsłonięto na murze byłego klasztoru (od roku 1786 jest to zakład karny) tablicę upamiętniającą to wydarzenie.

Pcim

Pomnik Katarzyny Smreczyńskiej, autorki opowiadań ludowych, gawędziarki, matki Władysława Orkana – symbol Matek Oddanych Dzieciom. Postawiony 29 października 2021, w Pcimiu nad rzeką Rabą, w miejscu, gdzie często oczekiwała na synów powracających z Krakowa na wakacje do domu rodzinnego. Pomnik został uroczyście odsłonięty 28 maja 2022.

Kraków – Nowa Huta

4 listopada 2021 w pobliżu kościoła Arki Pana w Bieńczycach przy Al. Obrońców Krzyża postawiono pomnik Ojczyznę wolną zachowaj nam Panie, upamiętniający zamordowanych, prześladowanych i szykanowanych przez władze komunistyczne duchownych w latach 1944 – 1989. Odsłonięcie pomnika odbyło się 16 grudnia 2021.

Nowy Wiśnicz

Kompozycja rzeźbiarska upamiętniająca 400 lecie erygowania parafii pw. NMP w Nowym Wiśniczu. 9 maja 2021 roku – na zakończenie roku jubileuszowego - odbyło się odsłonięcie i poświęcenie kompozycji.